Haradinaj e ban edhe këtë veprim, futet në mesin e deputetëve për me pengue rrahjen e tyne

Kryeministri Ramush Haradinaj ka qenë nji prej njerëzve që ka pengue përplasjen në Kuvend mes deputetëve të VV’s dhe PDK’s.

Bashkë me disa deputetë të LDK’s e grupeve të tjera, Haradinaj shkoi në ulëset e deputetëve për me pengue rrahjen mes deputetëve, e cila ishte shumë afër.

Situatën e nxori nga kontrolli Ministrja Dhurata Hoxha e cila në fjalimin e saj e akuzoi kryetarin e VV’s, Albin Kurtin, që ka ndikim nga Rusia dhe që e ka çue Astrit Deharin drejt vetëvrasjes.

 

Shperndaje në: