Kjo s’asht befasi, Putini përseri zgjedhet President

Qendrat e votimit janë mbyll dhe exit poll’et e para, ashtu siç edhe parashikohej i japin Vladimir Putininit drejtimin e Rusisë edhe për gjashtë vjet të tjera.

Për me mësue emnin e Presidentit të ri rus duket se nuk ka me qenë nevoja e nji ballotazhi, mbasi Putin, të paktën simbas exit poll’eve, pritet me marrë mbi 70 përqind të votave.

Në garën për President, veç Vladimir Putin ishin edhe shtatë kandidatë të tjerë.

 

Shperndaje në: