Policia mobilizohet në veri, kjo asht tash arsyeja!

Forca të shtueme të Policisë së Kosovës janë pa mëngjesin e së Hanës tue shkue drejt veriut ët vendit.

Burime te Metro’s tregojnë se dheta autoblinda e kerre te Policisë janë nis nga Prishtina për ne Jarinje, ndërsa kanë marrë urdhën nga drejtuesit mos me lejue hymjen në territorin e shtetit, të dy ministrave serb.

Ministrin e Mbrendshëm në Serbi, Nebojsha Stefanovic dhe atë të Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, të cilët kishin ba kërkesë me hy në Kosovë të Hanën.

Por, atyne ju asht refuzue kërkesa dhe për shakak të deklaratave lidhun me shtetin e Kosovës.

Hymja i asht refuzue edhe shefit të zyrës për Kosovë në qeverinë serbe Marko Djuric.

 

Shperndaje në: