Veseli pret Apostolova’n, kjo ishte tema e takimit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka prit sot në takim Shefen e Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovë, Nataliya Apostolova, për me diskutue dhe koordinur hapat e matejmë në përmbushjen e obligimeve që ka Kosova para hymjes në fuqi të heqjes së regjimit të vizave për kosovarët.

Veseli, tha se Institucionet e Kosovës kanë me i kry të gjitha obligimet e nevojshme.

Gjatë takimit, Apostolova e ka njoftue Kryeparlamentarin Veseli për hapat e matutjeshëm që i pret Bashkimi Europian që Kosova me i ndjek që t’arrihet në afatin sa ma të shpejt heqja e regjimit të vizave për qytetarët e Kosovës.

 

Shperndaje në: