Çka thotë deputeti i VV’s për akcionin në veri dhe taksën e re në Shqipni (emisioni i plotë)

Deputeti Shemsi Syla nga Vetevendosje ne emisionin ‘Dite Mbas Dite’ ne Televizionin Rrokum ka fole per situaten aktuale politike ne vend.

Ai ka thane se dialogu me Serbine asht gabim ashtu qysh po mbahet.

Syla tue fole per qendrimin e tyne sa i perket akcionit ne veri, ka thane se nuk asht kuptue drejt deklarata e tyne, madje edhe asht keqkuptue.

“Na reaguem ashtu sikur ishte ngjarja ngase krejt populli ishte ne befasi te asaj cka ndodhi, ku problemi ma madhor sikur asht veriu ishte dasht me qene reagim ma transparent”, ka thane nder te tjera Syla.

Derisa kur ka fole per taksen e re te cilen e ka fute Shqipnia per Rrugen e Kombit, ka thane se VV asht kunder saj, ngase dihet gjendja e keqe ne te dy anet e kufinit.

“Kjo per neve asht e papranueshme, dhe se na jemi qe m’u heqe krejt dogana per m’u ba kalimi i perbashket”, ka thane Syla.

Deputeti i VV’s ka fole edhe per tema tjera, por per ma shume shihne videon e plote. /RROKUM.TV

 

Emisioni i plote.

 

Shperndaje në: