S’ban pa i pa, këto janë 4 gjyqtaret ma seksi të futbollit (foto +18)

Njerëzit që merren me futboll po shtohen dita ditës dhe në këtë masivitet po evidentohen gjithnji e ma shumë gjyqtaret femna, të cilat përpiqen me vendos drejtësi në nji ndeshje futbolli.

Emni ma i ndigjuem padisktutim që asht ajo e gjyqtares gjermane Bibiana Steinhaus e cila arbitron në “Bundesligë”, por disa prej tyne nuk tërheqin vëmendjen vetëm tue vendos drejtësi nji ndeshje futbolli, por edhe për format e tyne seksi dhe tërheqëse.

Ma poshtë po ju prezentojmë me 4 prej arbitreve femna, që vështirë se ju lanë m’u përqendrue te ndeshja.

 

1. Fernanda Colombo Uliana – Brazil

C4mNwjyUoAAhTXC

Carol Narizinho exibe corpão em homenagem ao Grêmio

nintchdbpict000359996837

 

2. Claudia Romani – Itali

 

Claudia-Romani-in-Referee-Costume--03-662x882

Italian-referee-Claudia-Romani

 

3. Aurélie Sarà Bollier – Zvicër

 

03-5-150x150

9a07681b1b2a23e7ac42380881f11fe6

4bf8c2f15c57fd5ea5c97fcd2cf34892

4. Elena Tambini – Itali

04-4-150x150

image

Shperndaje në: