Pregaditeni vetë, ky asht ilaçi i cili ju ban ‘bishë’ në krevet!

Krejt mashkujt që kanë probleme me ereksionin ose duen me rritë performancën e tyne seksuale, duhet me ditë se ka disa ushqime të caktueme që janë shumë të mira në këtë aspekt.

Nuk asht nevoja me shkue në farmaci për me ble viagra, kur shumë thjeshtë mund të pregadisësh vetë ilaçe natyrore.

Po pyesni veten se si mund të bahet vetë viagra?

Langu i bostanit asht “viagra natyrale”, simbas shkencëtarëve.

Kjo, mbasi aminoacidet në të ndihmojnë përmisimin e qarkullimit të gjakut dhe gjithashtu vitamina C në këtë frutë asht e mirë për mashkujt impotentë.

 

Ma poshtë kemi me ju tregue dy receta me bazë pikërisht langun e bostanit:

Receta 1

Përbërësit:

¼ shalqi;

1 limon;

1 shegë

Përgatitja:

Futini të gjithë përbërësit në një blender dhe përziejini mirë. Lëngun futeni në një shishe dhe ruajeni në frigorifer.

Si ta konsumoni:

Çdo mëngjes pini çerek gote me këtë lëng me stomakun bosh. Pini po këtë sasi edhe para darkës.

Ky lëng i shëndetshëm dhe natyror do të përmirësojë qarkullimin e gjakut në organin seksual dhe performancën në shtrat. Nuk ka asnjë efekt anësor.

Receta 2

Përbërësit:

½ shalqi;

10-12 luleshtrydhe;

½ limon

Përgatitja:

Futni në blender shalqirin dhe përziejeni derisa të bëhet lëng. Shtoni limonin dhe luleshtrydhet. Përziejini mirë.

Futeni lëngun në një shishe dhe ruajeni në frigorifer.

Si ta konsumoni:

Çdo mëngjes pini çerek gote me këtë lëng me stomakun bosh. Pini po këtë sasi edhe para darkës. Ky lëng natyror do të përmirësojë qarkullimin e gjakut në organin seksual.

Shperndaje në: