Reali eliminon Juventusin me nji penallti kontraverse, shihni gollat (video)

Real Madridi ka eliminue Juventusin nga Liga e Kampionëve.

Madrilienët u kualifikuen fal golles se Cristiano Ronaldos nga penalltia në minutën e 97, ani pse humbën 3:1.

Juve po fitonte 3:0 deri në minutën e 93.

Gollat u shënuen nga Mario Mandzukic (2) dhe Blaise Matuidi.

Në të 93’tën u akordue nji penallti, e cila u ekzekutue me sukses mbas 4 minutash nga Cristiano Ronaldo (1:3).

 

Matuidi 61′

Manxukiç 37′

Manxukiç 2′

 

Shperndaje në: