Kryeministri bullgar arrinë në Kosovë (foto)

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov tashma ka arritë në Kosovë.

Në pamjet e maposhtme, shihet se Borissov sapo ka aterue në aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, për me qëndrue në nji vizitë zyrtare gjatë ditës së sotme.

Gjatë ditës ai pritet m’u takue me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, Kryeministrin, Ramush Haradinaj dhe Kryeparlamentarin, Kadri Veseli.

 

 

Shperndaje në: