Ky asht moti i cili ju pret këto ditë

Sot mbi vendin tonë, parashihet me mbajtë mot kryesisht i kthjellët me temperatura që do të sillen në mes 6 e 19 gradë Celsius.
Nesër, por edhe në ditën e dytë të fundjavës, pritet të kemi mot kryesisht të kthjellët.

Temperaturat e mëngjesit kanë me u sillë në mes 8 e 10 gradë Celsius, ndërsa maksimalja ditore ka me arritë deri në 25 gradë Celsius.

Gjykue simbas ecunive sinoptike, pjesa ma e madhe e javës së ardhshme, ka me u karakterizue me mot kryesisht të kthjellët dhe me temperatura që do të sillen në mes 9 e 25 gradë Celsius.

 

Shperndaje në: