Ky asht njeriu qe ka me zavendësue Shpend Maxhunin në Polici? (foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj, kanë emnue Shpend Maxhunin, shef të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI).

Maxhuni ishte drejtori i Policisë së Kosovës, ndërsa tash pozita e drejtorit të PK’s mbetet e zbrazët.

Në vend të Maxhunit mundet me ardhë Naim Rexha, i cili tash asht zavendësdrejtori i përgjithshëm i policisë për operativë.

Indeksonline raporton se Rexha ka me qenë zavendësim i Maxhunit.

 

 

Shperndaje në: