Kim Jong-un vjen me nji lajm që s’e keni pritë!

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, ka deklarue se tashma nuk ka ma nevojë për kryemjen e testeve të reja bërthamore.

“Që nga 21 Prilli, Korea e Veriut do të ndalojë testimet bërthamore dhe lshimin e raketave ballistike ndërkontinentale”, tha Agjencia Qendrore e lajmeve koreano-veriore, siç citohet nga agjencia Yonhap e Koresë së Jugut.

Vendimi erdhi mbas nji takimi të Partisë së Punëtorëve të Koresë së Veriut, që mban edhe pushtetin në këtë shtet.

Shperndaje në: