Ky asht moti i cili ju pret gjatë kësaj jave

Ka me vazhdue mot i nxetë edhe gjatë javës në vijim, ka mundësi për reshje lokale.

Temperaturat kanë me mbetë mbi vlera mesatare, me minimale që kanë me u luhatë nga 9C deri në 12C, e ato maksimale nga 24C deri në 26C.

23.04 – Mot më i ngrohtë, pjesërisht i vranët.

24.04 – Mot më i ngrohtë, me vranësira dhe diell.

Pasdite dhe në mbrëmje priten reshje lokale shiu, me mundësi edhe për bubullima.

25.04-26.04 – Mot i ngrohtë, kryesisht me diell.

27.04 – Mot i ngrohtë, pjesërisht i vranët. Pasdite dhe në mbrëmje mundësi për reshje lokale shiu.

Simbas Prishtina Weather, ka me fry erë e lehtë drejtimesh të ndryshme 1-4m/s.

Shtypja atmosferike, gradualisht ka me zbritë rreth vlerave normale.

 

Shperndaje në: