Sulme ajrore në dasmë: 20 të vdekun, tue përfshi nusen

Së paku 20 persona kanë mbetë të vdekun në nji dasmë, tue përfshi edhe nusen, mbas sulmeve ajrore nga koalicioni saudit në veri të Jemenit.

Shumica e viktimave janë gra dhe fëmi, të cilët ishin mbledhë për nji dasmë në distriktin Bani Qayis.

Pamjet nga skena tregojnë disa pjesë të trupave njerëzorë si dhe nji fëmi të vogël që përqafon nji trup të pajetë, raporton The Indepedent,

Shperndaje në: