Keni me u befasue me trajnerin e ri të Arsenalit!

Drejtori egzekutiv i Arsenalit, Ivan Gazidis, ka identifikue trajnerin e ri të ekipit londinez.

“Sky Sports News” ka njoftue se ai beson se Mikel Arteta asht opcioni ideal për zavendësues të Arsene Wengerit.

Gazidis beson se Arsenal duhet me qenë i kujdesshëm në kërkimin për trajner të ri.

Dhe, përkundër mungesës së përvojës së Artetas si trajner, ish mesfushori ka mbështetjen për ta marrë rolin.

Shperndaje në: