Trajneri i Italisë, gati – Ky asht emni i madh që ka me drejtue kombëtaren azzurre

Carlo Ancelotti asht nji hap larg emnimit trajner i ri i përfaqësueses së Italisë.

“Corriere dello Sport” raporton tash se Ancelotti asht takue me drejtuesit e Federatës së Futbollit të Italisë në nji hotel në Romë të Hanën.

Takimi ka zgjatë nji orë e gjysë dhe Ancelotti asht shty me pranue propozimin për trajner te Italia.

Shperndaje në: