Hyni mbrenda villes super-luksoze të ish-Presidentit amerikan Obama (foto)

Familja Obama po jeton në nji pronë magjike, me hapsina dhe pamje që kushdo kishte me dashtë me jetue.

Ish-Presidenti i ’44’t i SHBA’ve ka zgjedh për familjen e tij, bashkëshorten Michelle dhe dy vajzat e tij, Sasha dhe Malia, nji shtëpi prej 8200 metra katrorë në lagjen Kalorama në Washington, D.C.

Rezidenca përmban 9 dhoma gjumi dhe 9 banjo dhe asht ndërtue në vitin 1928.

Kjo asht nji shtëpi me tulla të mrekullueshme, plot me dhoma te bollshme që kanë dysheme drusore, nji tarracë dhe kopshte.

 

Shperndaje në: