Topalli e ‘godet’ fort Bashën, ja përmend edhe avionin për Holandë! (foto)

Nuk i ka ik edhe ky rast Topallit pa e atakue ashper kryetarin e partise se saj.

Ish-nënkryetarja e Partisë Demokratike Jozefina Topalli ka reague me cinizëm për votimin e statutit të ri të Partisë Demokratike.

Nuk ka kuorum. Rrezohet Lulzim Basha!

Kuvendi i Statutit te Lulzim Bashes u rrezu bashke me Statutin e LB sepse nuk mori kuorumin .

Salla e Kongreseve ka rreth 2500 karrige , shume prej te cilave ishin bosh gjate gjithe votimit .

Nderkohe qe Kuvendi sipas Lulzim Bashes ka 7000 delegate.

Sot u perserit ajo qe ka ndodh rreth nje vit me pare kur u fallsifikua dhe u vjedh vota e pjesemarrja e demokrateve ne proçesin antistatuor te zgjedhje se Lulzim Bashes.

Tani Lulzim Basha hypi avionit dhe ik ne Holande;

Keshtu çlirohet dhe PD nga pengmarrja”, shprehet Topalli.

Në fakt, prej kohësh marrëdhaniet e Topallit me PD’n janë zbeh dhe sidomos me te gjithë ekipin e Bashes, por këtë herë ajo ka pas realisht të drejte për vërejtjen e saj.

 

 

 

 

 

 

Shperndaje në: