Pregaditet për 5 minuta, përdoret 5 ditë dhe jua heqë 5 kg!

Depozitat e tepërta të yndyrës munden me damtue seriozisht shneten tuej të përgjithshme.

Pesha e tepërt mundet me çue në presionin e naltë të gjakut, diabet, smundje të zemrës, çrregullimet të stomakut etj.

Obeziteti asht nji kërcënim serioz për zemrën, veshkat, mëlçinë, gjunjët dhe nyjet.

Pesha normale e trupit asht thelbësore për nji trup dhe mendje të shnetshme.

Nëse doni me reduktue peshën e përgjithshme, kjo asht zgjidhja e duhun për ju.

 

Lexoni lajmin e plotë:

 

Përbërësit:

60 gram majdanoz
1 limon
300 ml ujë

Si përgatitet dhe përdoret:

Së pari, shtrydhni limonin dhe hidheni lëngun në një tas. Më pas grini imët majdanozin. Hidheni në lëngun e limonit sëbashku me ujin.

Përziejini mirë. Pijeni në mëngjes për 5 ditë. Më pas bëni 10 ditë pushim. Përsëriteni të gjithë procedurën nëse është e nevojshme.

Kjo pije nxit metabolizmin dhe procesin e djegies së dhjamit, siguron energji, vitamina dhe minerale si dhe eliminon toksinat e tepërta nga trupi juaj, transmeton kuzhinashqiptare.com.

Majdanozi vepron si një diuretik, që do të thotë se eliminon lëngjet e tepërta nga organizmi.

 

Shperndaje në: