Ka me ju befasue ku mundet m’u transferue Immobile

Ciro Immobile kthehet në modë për Milanin.

Sulmuesi 28-vjeçar i cili zhvilloi nji sezon të shkëlqyem me Lazion tue realizue 29 golla në Seria A po aq sa edhe Mauro Icardi me të cilin ndau Këpucën e Artë në Itali, pëlqehet shumë nga drejtuesit e ekipit kuqezi dhe mundet me qenë pikërisht bomberi i kombëtares italiane goditja e madhe e Milanit në sulm në merkaton e kësaj vere.

Me Andre Silvën dhe Nikola Kalinic që janë në dalje dhe me të gjitha gjasat do të largohen nga Milani, drejtori sportiv i ekipit milanez Mirabelli asht hedhë në sulm për të gjetë nji sulmues të ri që do të plotësonte kërkesat që ka trajneri Gattuso.

Shperndaje në: