Sensacionale: Ky asht ekipi i ri i Shaqirit?

Ylli nga Kosova do të largohet nga ekipi i njoftun anglez Stoke City, mbas ranies në Championship. Xherdan Shaqiri, po kërkohet me ngulm të madh nga shumë ekipe europiane nga Liga Angleze dhe Seria A, simbas prestigjozes “The Sun”.

Xherdan Shaqiri po kërkohet së fundi me ngulm nga ekipi i Tottenham, ai ka hapë derën për nji lëvizje te ekipi i cili do të garojë në Ligën e Kampionëve, oferta e parë mësohet të jetë rreth 12 milionë paund për Shaqirin.

Shperndaje në: