Ky lajm për finalet e Champions League ka me ju befasue

Finalet e ‘Champions League’ munden me u luejt në Amerikë ose në Lindjen e Mesme, mbasi UEFA beson që vetëm shumë pak qytete evropiane kanë kapacitetin për të pritë nji finale kaq të madhe, raporton ‘Sport Bible’.

Çmimet e udhëtimit dhe inflacioni në çmimet e akomodimit kanë goditë finalen e këtij viti në Kiev mes Real Madrid dhe Liverpool, mbasi tifozët kanë hasë probleme të shumta për rezervime në hotel në Kiev.

Simbas “New York Times” disa hotele kanë anulue rezervimet që tifozët kanë ba ma parë, vetëm e vetëm që të bajnë rezervime të reja me pesëfishin e çmimit.

Shperndaje në: