Ky asht moti që ju pret sot

Mbi vendin tonë sot ka me qenë mot me vranësina.

Gjatë ditës priten edhe të reshuna të shiut.

Shirat dhe stuhitë lokale kanë me qenë kryesisht në jug dhe në jugperëndim të vendit.

Temperatura ma e ulët ka me qenë nga 12 në 18 gradë, kurse ajo ma e nalta e ditës nga 25 deri në 28 gradë Celsius.

 

Shperndaje në: