Avicii’t, në këtë mënyrë i jepet lamtumira e fundit

Më 20 prill u nda tragjikisht nga jeta Tim Bergling në Muscat, Oman ndërsa ishte me pushime.

Dj dhe producentit të ndjerë, i njoftun me emnin Avicii ka me ju dhanë lamtumira e fundit nga familarët dhe miqtë e tij.

Ai u nda në mënyrë të parakoshme nga jeta në moshën 28-vjeçare dhe autopsitë kanë dalë në përfundimin se ai asht vetëvra.

Familjarët e tij janë shpreh për medi se kanë vendos që funerali i Avicii’t me mbetë privat pa praninë e gazetarëve apo mediave të ndryshme.

Ata kanë kërkue me u respektue ky vendim në nji deklaratë të publikueme së fundmi nga përfaqësues të tij për “Variety”.

 

 

Shperndaje në: