Vetëvendosja sot organizon tryezën me partitë politike

Lëvizja Vetëvendosje ka ba të ditun se ka me organizue sot në ambientet e Kuvendit, tryezën e titullue,e “Zgjidhja nëpërmjet zgjedhjeve”, ku kanë me qenë të ftueme subjektet politike në Kosovë.

Simbas VV’s në këtë tryezë ka me u synue arritja e koncesusit për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme në vend.

Tryeza të tilla gjatë javëve të kalueme kishin organizue PDK dhe LDK, shkruen lajmi.net

Deri tash konfirmim për pjesëmarrje në këtë tryezë ende nuk ka dhanë partia e Kadri Veselit.

Kurse AAK dhe Nisma kanë ba të ditun se kanë me marrë pjesë, por që nuk kanë me u pajtue për zgjedhje të parakohshme.

 

Shperndaje në: