Surprizon Ronaldo, e jep lajmin për ‘largimin’ nga Reali!

Ylli portugez Cristiano Ronaldo, ju ka fut të dridhunat tifozëve madrilenë menjiherë sapo kanë fitue Championsin.

Në deklaratën e tij ai ka dhanë sinjale të forta lamtumire, çka ka ba jehonë në të gjitha mediat ndërkombëtare.

“Kjo është ajo për të cilën kemi punuar dhe që e kemi pritur. E dinim që do të ishte e vështirë, por ne e merituam që të triumfonim në këtë mbrëmje. Finalet janë gjithmonë të komplikuara, por ne ja dolëm me meritë. Kemi bërë historinë. Ishte bukur të qëndroja në Madrid. Në të ardhmen do t’u jap një përgjigje tifozëve që më kanë qëndruar gjithnjë pranë.”, ka deklarue portugezi i Real Madridit në fund të ndeshjes finale në Kiev.

 

Shperndaje në: