Ky asht moti pë sot, mbramja vjen me befasi

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftue se sot ka me mbajtë mot me diell dhe vranësina të cilat mbasdite vende-vende shoqnohen me reshje shiu.

Simbas institutit, temperatura minimale ka me lëvizë ndërmjet 11 deri 13 gradë Celsius, kurse, maksimalet e ditës parashihen me lëvizë ndërmjet 23 deri 25 gradë celsius.

Ka me fry erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1 deri 5 metra për sekondë.

 

Shperndaje në: