Dy klubet e mëdha kosovare luejnë sot finalen e Kupës së Kosovës

Sot zhvillohet finalja e Kupës së Kosovës mes Vllaznimit dhe Prishtinës, e cila nuk pritet me pasë shijen e pritun.

Kjo mbasi që gjakovarët kanë ra nga elita, derisa Prishtina dështoi m’u shpall kampione.

Gjithsesi, prishtinasit janë favoritë edhe për shkak të cilësisë, por edhe për shkak të gjendjes totalisht të thyeme emocionale të kuqezijve.

Sfida fillon në ora 16:00 dhe zhvillohet në “Adem Jashari”.

 

Shperndaje në: