Haradinaj reagon për rrugën e Deçanit, e ka nji thirrje për diplomatet! (foto)

Kërkesat e ambasadorit amerikan Greg Delawie, shefes së BE’s Natalyia Apostolova dhe OSBE’s për ndalimin e punimeve afër Manastirit të Deçanit, për Kryeministrin Ramush Haradinaj janë të ngutshme mbasi, simbas tij, në atë pjesë ka ekzistue rruga gjithmonë.

Kryeqeveritari ka thanë se ekziston nji keqinformim rreth punimeve në njanën nga rrugët që lidh Deçanin me Plavën.

 

 

EPostimi i Haradinajt

 

 

Shperndaje në: