Ban vetvrasje TV gazetari ma i famshen ne bote i kulinarise (video)

Gazetari i kulinarise televizive, Anthony Bourdain, asht gjete i vdekun ne nji dhome hoteli ne Paris, t’Premten mbrama.

Ishte 61-vjeç. Vdekjen e tij e konfirmon shtepia televizive CNN,  e cila i ka prodhue dhe emitue storiet e tij te kulinarise botnore, dhe ka deklarue se Bourdain ka ba vetvrasje.

“Tony ka qene nji talent i rralle. Tregimtar. Shkrimtar me dell. Udhetar i botes. Avanturist. Ai ka prue ne CNN diçka qe askush si ai s’e ka pru ma heret”, tha redaktori i i tij ne CNN.

Vetvrasjen e tij e konfirmon edhe dashnorja e Bourdain, Asia Argento, e cila shprehet se asht e thyeme dhe kerkon privatesi per Bourdain.

Shperndaje në: