‘Russia 2018’, njihuni me lojtarët ma të ‘lirë’ e ma të ‘shtrejtë’ të Botnorit

Tue ju referue faqeve të specializueme për vlerësimin aktual të çmimit të futbollistëve spanjollja ‘AS’ ka publikue nji artikull ku evidenton lojtarët ma të shtrejtë të çdo ekipi që merr pjesë në Botnor.

Bjen në sy që ndërmjet vendit të parë dhe të fundit ka diferencë të tutshme.

Kombëtaret që kanë futbollistin ma të shtrejtë janë Argjentina dhe Brazili, konkretisht Messi dhe Naymar, të dy me vlerën aktuale të 180 mln.

Nëpërmjet nji rendi rritës tue fillue nga Panamaja ju ftojmë me u njoftë me lojtarin ma të shtrejtë të 32 kombëtareve që marrin pjesë në “Rusi 2018”.

Panama – Anibal Godoy

Vlera e tregut: 800 mijë euro

Arabia Saudite – Yasir Al-Shahrani

Vlera e tregut: 1.5 milionë euro.

Peruja – André Carrillo

Vlera e tregut: 6 milionë euro.

Irani – Sardar Azmoun

Vlera e tregut: 9 milionë euro

Tunizia – Ellyes Skhiri

Vlera e tregut: 10 milionë euro

Australia – Aaron Mooy

Vlera e tregut: 10 milionë euro

Japonia – Shinji Kagawa

Vlera e tregut: 13 milionë euro

Rusia – Aleksandër Golovin

Vlera e tregut: 18 milionë euro

Kosta Rika – Keylor Navas

Vlera e tregut: 18 milionë euro

Meksika – Hirving Lozano

Vlera e tregut: 22 milionë euro

Suedia – Victor Lindelof

Vlera e tregut: 25 milionë euro

Nigeria – Wilfred Ndidi

Vlera e tregut: 25 milionë euro

Maroku – Amine Harit

Vlera e tregut: 25 milionë euro

Islanda – Gylfi Sigurdsson

Vlera e tregut: 30 milionë euro

Zvicra – Granit Xhaka

Vlera e tregut: 40 milionë euro

Kroacia – Ivan Rakitic

Vlera e tregut: 50 milionë euro

Korea e Jugut – Heung-min Son

Vlera e tregut: 50 milionë euro

Uruguaj – Luis Suárez

Vlera e tregut: 70 milionë euro

Senegali – Sadio Mané

Vlera e tregut: 70 milionë euro

Kolumbia – James Rodríguez

Vlera e tregut: 70 milionë euro

Spanja – Sergio Busquets

Vlera e tregut: 80 milionë euro

Danimarka – Christian Eriksen

Vlera e tregut: 80 milionë euro

Gjermania – Toni Kroos

Vlera e tregut: 80 milionë euro

Serbia – Sergej Milinkoviç-Saviç

Vlera e tregut: 90 milionë euro

Polonia – Robert Lewandoëski

Vlera e tregut: 90 milionë euro

Portugalia – Cristiano Ronaldo

Vlera e tregut: 100 milionë euro

Franca – Kylian Mbappé

Vlera e tregut: 120 milionë euro

Anglia – Harry Kane

Vlera e tregut: 150 milionë euro

Egjipt – Mohamed Salah

Vlera e tregut: 150 milionë euro

Belgjika – Kevin De Bruyne

Vlera e tregut: 150 milionë euro

Brazili – Neymar

Vlera e tregut: 180 milionë euro

Argjentina – Lionel Messi

Vlera e tregut: 180 milionë euro.

 

Shperndaje në: