Kjo asht deklarata e Thaçit për emnin e ri të Maqedonisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes profilit të tij në Twitter, ka urue Kryeministrin e Greqisë, Alexis Tsipras dhe Kryeministrin maqedonas, Zoran Zaev për arritjen e marrëveshjes për emnin.

Ky asht postimi i plotë  Thaçit:

Unë uroj fqinjët tanë në Athinë dhe Shkup për arritjen e marrëveshjes historike për emrin e ri të Republikës.

Tsipras, Zaev dhe qytetarët e tyre duhet të përgëzohen. Kjo mundësi e re për anëtarësim në NATO-s dhe BE, ndihmon Kosovën dhe tërë WB6.

 

Shperndaje në: