Spanja menjiherë emnon trajnerin e ri (video)

Njeriu që ka me udhëheqë Spanjën në kampionatin botnor në Rusi asht Fernando Hierro.

Legjenda e Real Madridit ka marrë përgjegjësinë për të drejtue ekipin kombëtar iberik mbas shkarkimit të Julen Lopeteguit.

Lajmi asht ba i ditun para pak minutash nga federata spanjolle. Hierro, ish-mbrojtës i Realit për shumë vjet, ka qenë drejtor sportiv i kombëtares spanjolle dhe nji ndër opcionet ma të logjikshme me marrë drejtimin e ekipit.

Shperndaje në: