Kur parashikon derri, zgjedh 4 gjysëfinalistët e Botnorit (video)

Teksa nga ndajnë 24 orë nga fillimi i eventit ma të randësishëm futbollistik në planet “Rusi 2018” kanë fillue parashikimet e para se kush kanë me qenë gjysë finalistet.

Dhe këtë gja e ka ba nji derr që ka befasue.

Ai ka përcaktue që Belgjika, Argjentina, Nigeria dhe Uruguai kanë me qënë 4 skudrat që kanë me shkue në gjysëfinalet e Botnorit.

Derri ka nji rekord “100 për qind të parashikimit” të rezultateve sportive simbas pronarit të tij Juliette Stevens.

Derr i zi ka parashikue ma parë fituesin e Kupës Botnore të 2014 dhe finalet e tenisit në Wimbledon.

Por ai madje parashikoi Brexit dhe se Donald Trump kishte me fitue zgjedhjet presidenciale në Amerikë.

 

Shperndaje në: