Ky asht moti për sot, ka edhe befasi

Sot në vend ka me mbajtë mot kryesisht i vranët, ndërsa mbasdite priten shtrëngata të shpërndame me shi.

Temperaturat minimale kanë me u sillë nga 12 deri 14 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale deri në 25 gradë Celsius.

Ka me fry erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga verilindja 3-10m/s.

 

Shperndaje në: