Ky asht breshni i cili ra sot në Rahovec (foto)

Meteorologët kishin paralajmërue se nga sot vendi kishte me u përfshi nga reshjet e shiut dhe se kanë me ra temperaturat.

Kësisoj, në rrethinë të qytetit të Rahovecit, saktësisht në fshatin Sapniq ka ra shi e breshën me erna të forta.

Siç kanë njoftue banorët e fshatit, gjatë mbasdites së sotme breshni ka shkaktue dame të konsiderueme në kultura bujqësore.

 

Shperndaje në: