Zaev mbas nënshkrimit të marrëveshjes i dhuroi diçka Tsipras’it (foto)

Kryeministri Zoran Zaev i ka dhurue kravatën që e mbante gjatë nënshkrimit të marrëveshjes Kryeministrit grek Aleksis Tsipras.

Mbasi ministrat e jashtëm Nikola Dimitrov dhe Nikos Kotzias nënshkruen marrëveshjen, Zaev hoqi kravatën e kuqe dhe ja dhuroi Tsiprasit.

Kryeministri grek asnjiherë nuk mban kravatë, ndërsa në Prespë ishte vesh me këmishë dhe kostum, ndërsa dhuratën e Zaevit e futi në xhepin e kostumit.

Ky moment kaloi me hajgare tek të pranishmit.

 

 

 

Shperndaje në: