Kombi hyn mes turmës në koncertin e Bruno Mars, ka viktima në Holandë!

Momente terrori në nji event kulturor në Holandë.

Një komni asht fut mes turmës së njerëzve në nji festival në Amsterdam tue shkaktue 1 të vdekun dhe 3 të plagosun.

Drejtuesi i kombit asht largue me shpejtësi nga vendngjarja.

Forca të shumta polcie kanë rrethue zonën.

Nuk dihet ende nëse ngjarja lidhet me terrorizmin.

Ngjarja ndodhi në fund të koncertit të artistit të njoftun Bruno Mars.

 

Shperndaje në: