Pacolli n’akcion për vizat, këto janë vendet qe po viziton

Shefi i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli njofton se në vazhdën e vizitave të shumta në Europë, aktualisht ndodhet në Austri.

Ai në profilin e tij në Facebook ka shkrue se aty ka me u takue me Ministren e Punëve të Jashtme të Austrisë, Karin Kneissl dhe më pas ka me vazhdue për në Holandë, Lihtenchtein dhe Zvicër ku gjithashtu ka me u takue me homologët e tij dhe personalitete tjera me randësi.

“Tema kryesore, marrëdhaniet bilaterale, lëvizja e lirë e qytetarëve të Kosovës dhe procesi i integrimeve”, ka theksue Pacolli.

 

 

Shperndaje në: