Poloni-Senegal, pjesa e parë, këtë rezultat s’e priste askush (video)

Kanë përfundue 45 minutat e para në ndeshjen ndërmjet Polonisë dhe Senegalit.

Afrikanët kanë befasue të gjithë mbasi kanë kalue në avantazh 1-0 përballë Polonisë.

Në minutën e 39 ishte Cionek i cili shënoi autogoll.

Lewandoëski me shokë zhvilluen nji lojë shumë të dobët tue qëndrue në hije ndërsa porta e senegalezëve nuk asht vendos asnjiherë në vështirësi.

Shperndaje në: