Ky shtet europian i premton mbështetje Kosovës për vizat

Shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli, gjatë nji takimi me homologun e tij holandez, Stef Blok, kanë bisedue për liberalizimin e vizave për qytetarët e vendit tonë.

“Mbështetja holandeze dhe parlamentit të tyre, në këtë çështje luan një rol kyç. Ministri Blok premtoi mbështetje në çështjen e vizave, në anëtarësimin e Kosovës në organizatat ndërkombëtare, si dhe bashkëpunim të ngushtë në të gjitha sferat tjera më rëndësi të veçantë për të dyja palët e për Kosovën në veçanti”, shkruen Pacolli në Facebook

Shperndaje në: