Kosova përplas ashpër Presidentin dhe ish-Presidentin serb

Çashtja e Kosovës e ka nda në dysh skenën politike në Serbi.

Ish-presidenti serb, Boris Tadic, ka hedh sot akuza të ashpra ndaj Presidentit aktual, Aleksander Vucic, lidhun me deklaratat e tij të vazhdueshme për marrëveshjen përfundimtare me Kosovën, përcjell lajmi.net.

“Vetëm tetë për qind e deklaratave të Vuçiqit janë të vërteta. Duke u bazuar në këto statistika nuk është diçka e habitshme që Vuçiq lavdëron reputacionin e jashtëzakonshëm të Serbisë në botë, ndërkaq që mediat botërore shkruajnë për diktaturën në Serbi dhe mbështetjen e rreme ndërkombëtare në bazë të servitutit në çështjen e Kosovës”, u shpreh sot Tadic.

Madje ai e ftoi Vucic’in në nji debat televiziv për me diskutue mbi pikëpamjet e tyne për Kosovën.

 

Shperndaje në: