Haradinaj komenton vendimin e Hamzës: S’po kallxon burrni!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reague ndaj vendimit të ministrit të Financave, Bedri Hamza, i cili nuk po pranon të marr pagën me rritje.

Haradinaj ka thanë se me këtë gjest, Hamza nuk po tregon burrni.

Simbas Haradinajt, pagat do duhej të merreshin me rritje, mbasi vendimi për rritjen e tyne asht i përkohshëm dhe se së shpejti ka me u ba ligji për pagat, me anë të së cilit ka me u ba nivelizimi.

Lexo edhe:

Ky gjest i Ministrit Hamza ka me ju befasue!

Shperndaje në: