Fluks i madh kerresh nga Kosova drejt Shqipnisë, qe çka detyrohet me ba Policia (video)

Sot asht nji ditë fluksi në pikën kufitare të Morinës. Që në orët e para të mëngjesit, mija qytetarë të Kosovës kanë kalue kufinin në drejtim të Shqipnisë për fundjavë në bregdet. Jo vetëm qytetarët e Kosovës, por simbas informacionit të policisë shumë qytetarë edhe nga Maqedonia kaluen doganën e Morinës.

Policia kufitare asht detyrue të ngrejë traun dhe të bajë kontrolle selektive për shkak të fluksit të madh e kjo ka lehtësue edhe qytetarët që s’kanë pasë ankesa për kalimet në kufi.

Shperndaje në: