Edhe nji sulm me bombë në Turqi

13 persona janë plagos mbasi nji veture bombë shpërtheu në afërsi të qendrës së qytetit juglindor Dijarkabir në Turqi.

Qysh shkruen RT tue i citue zyrtarët policor, nga shpërthimi mbetën të plagosun 13 persona.

Njësitet emergjente dhe policia janë ende në vendin e ngjarjes.

 

turqi turqi1

Shperndaje në: