Ka me ju befasue çka shkruen gazeta ma e madhe gjermane, “Bild”, për Xhakën e Shaqirin!

Shqiponja e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit ka pushtue faqet e para të mediave të hueja.

Gazeta ma e madhe gjermane, Bild, shkruen se Xhaka e Shaqiri provokuen serbët.

Simbas ekspertit, Urs Majer, lojtarët nuk duhenin me ba atë veprim.

Gazeta shkruen megjithatë se tifozët serbë e nisën të parët me provokimet e tyne tue fishkëllye ndaj shqiptarëve.

Bild shkruen se FIFA nuk i toleron mesazhet politike në stadium.

Simbas saj, mbetet me u pa se cili ka me qenë denimi.

Shperndaje në: