Presidenti Thaçi niset për n’Bruksel

Me ftesë të Përfaqësueses së Naltë për Politikë të Jashtme dhe për Siguri të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtue për në Bruksel.

Me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian, Thaçi nesër do të zhvillojë takim edhe me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic, në kuadër të fazës së fundit të dialogut për normalizimin e marrëdhanieve ndërmjet dy shteteve.

Shperndaje në: