Merkel u jep zemër gjermanëve: Kurrë mos u dorëzoni!

Gjermania ka marrë pikët e plota kundër Suedisë tue triumfue me gollin e mesfushorit të Real Madridit, Toni Kroos, që realizoi për 2-1 në minutën 95′.

Menjiherë ka reague Kancelarja gjermane, Angela Merkel, e cila ka shpreh urimet e saja për ekipin e Gjermanisë.

Gjermania tash ka shanse të artë për me u kualifikue në raundin tjetër dhe për me ba këtë kundër Koresë së Jugut, Merkel thotë se kanë me pasë mrapa edhe atë.

“Urime për ekipin e Gjermanisë. Të mërkurën do të brohorasim të gjithë së bashku, mos u dorëzoni kurrë”, ka shkrue Merkel.

Shperndaje në: