Peruja shënon gollen e dytë, Australia e eliminueme (video)

Peruja dhe Australia po luejnë në “Fisht Arena” ndeshjen e tretë të Grupit C.

Pjesa e parë mbyllet 1-0 për Perunë, me gollen e shënuem në minutën e 18’t nga Carrillo.

Në fillimin e pjesës së dytë peruanët shënojnë persëri.

Guerrero në të 50’ i jep avantazhin e dyfishtë ekipit të tij, tue ba që Australia me u eliminue.

 

Shperndaje në: