FIFA shpall lojtarin kosovar ma të mirin të Angli-Belgjikë (foto)

Në “Kaliningrad Stadium” u zhvillue ndeshja e fundit e Grupit G mes Anglisë dhe Belgjikës.

Dy ekipet e kishin sigurue kualifikimin dhe kjo përballje vendosi vendin e parë në grup.

Adnan Januzaj me nji supergoll në minutën e 51’t i jep fitoren minimale 1-0 Belgjikës dhe vendin e parë në grup.

23-vjeçari me origjinë shqiptare shpallet nga FIFA si lojtari ma i mirë i ndeshjes.

 

Shperndaje në: